Amikor belekezdünk egy esküvő szervezésébe, és úgy gondoljuk túljutottunk a nehezén (helyszín-, időpont-, ruha választás, vendéglista..) még mindig nem tudunk hátra dőlni, és sodródni az eseményekkel, hiszen akkor jön az egyik legnehezebb feladat, az ültetési rend.
De miért nehéz ennyire, hiszen csak helyet kell foglalni, és élvezni a társaságot. De akkor jön a kérdés...Kiket ültessünk egy asztalhoz, ki legyen a legközelebb a főasztalhoz, hogy ültessük le azokat, akik elváltak, új családjuk van, vagy évek óta nem beszéltek egymással, vagy még soha nem is találkoztak?
Ha elfogadtok egy jó tanácsot, NE kérjetek senkitől segítséget, és ne is avassatok be senkit, hogy melyik asztalnál ki ül, mert akkor csak bele fogtok zavarodni a sok ötletbe. Ha ezek után úgy gondoljátok nem kell ültetési rend, gondoljatok bele abba, hogy nagyobb létszámnál nem biztos, hogy jó ötlet, ha mindenki mehet a saját feje után, és oda ül, ahol éppen helyet talál.
Elsőként jó ha azt kitaláljátok, milyen elrendezést szeretnétek, vagy a helyszín milyen elrendezést tud biztosítani. Lehet körasztalos, vagy tábla. Körasztaloknál van egy határ, hogy hány fő fér el egy asztalnál, de így legalább nagyobb társaságokat, családokat tudtok leültetni egy asztalhoz. Táblaasztaloknál több elrendezés közül lehet választani a vendégek számától függően, lehet fésűs, U-alakú, T-alakú, vagy a körasztaloshoz hasonlóan, több, például 8 fős táblaasztalokat helyeztek el a teremben.
Az ültetési rend kialakításában nem tudok segíteni, de a mai bejegyzésben olyan ötleteket hoztam, amivel kreatívabbá tudjátok tenni a kész terv prezentálását.
Az asztalra helyezett névre szóló ültetőkártya helyett sokan használnak, egy a belépésnél elhelyezett összesítő táblát, amin az egyes asztalokat beszámozzák, és a számozott lapokhoz mellékelik az ott helyet foglaló vendégek neveit. Ez azért lehet jobb megoldás, mert így csak azt határozzuk meg, hogy melyik asztalnál foglalnak helyet, a többit mindenki maga dönti el. Ha valamilyen tematikára épül az esküvő akár neveket is adhatunk az asztaloknak, számok helyett, például ha Párizs a téma, az asztalokat a nevezetességeihez kapcsoljuk.
A lehetőségek tárháza végtelen, bármit hasznosíthatunk ami illik a témánkhoz, a stílusunkhoz: régi ablak, tükör, raklap, képkeret...! A következő képek segítenek inspirálódni:
Remélem tetszett az összeállítás :)
képek forrása: pinterest